WIEŚCI Z FACEBOOKA

3 dni temu

grasowanie.eu

Pograliśmy w "Osadników: Narodziny Imperium" z "Amazonkami" wydawnictwa Portal Games. Fanom gry mocno polecamy sprawdzić ten dodatek, bo naprawdę warto. Nie trzeba uczyć się wielu nowych reguł, jak np. w "Atlantydach" (funkcjonowanie żetonów technologii). Tak na prawdę jest tylko jedna większa modyfikacja, taka że karty frakcji Amazonek użyte w ramach budowy nowej lokacji nie są odrzucane z gry, a wtasowywane ponownie do zakrytego stosu kart frakcji, z którego mogą po raz kolejny zostać dobrane. Reszta różnic względem funkcjonowania pozostałych frakcji wynika już z działania poszczególnych kart i samej planszetki frakcji. Amazonki mogą przechowywać na kolejną rundę nie jakiś konkretny surowiec, a praktycznie dowolne dobra (ale za to maksymalnie 3 sztuki łącznie). Co rundę produkują też "Fundament", który można później użyć do budowy lokacji frakcyjnej.
Tym, co zwróciło moją uwagę we frakcji Amazonek jest spora liczba kart dających jedynie "bonus za zbudowanie" zamiast "normalnej" korzyści w postaci Produkcji, Cechy czy Akcji. Takie lokacje od razu w kolejnym zagraniu mogą zostać wykorzystane do budowy nowych lokacji frakcyjnych, bo i tak nie przyniosły by już korzyści (poza punktami zwycięstwa na koniec gry). Niektóre lokacje pozwalają np. wybrać kartę, którą dobierzemy, a którą ponownie zwrócimy do talii frakcyjnej, przez co mamy wpływ na to, co ostatecznie trafia nam na rękę. Gra się lekko i przyjemnie, a jednocześnie ma się poczucie delikatnego wpływu na rozgrywkę. To gracz decyduje, co z jego imperium ponownie wróci do talii frakcji, a co kosztem tego zbuduje, by przynosiło mu wymierne korzyści w postaci punktów czy dostępnych akcji.
"Amazonki" to w rezultacie takie skomplikowane w swojej prostocie budowanie własnego karcianego imperium, ale w zupełnie inny sposób, niż mieliśmy do czynienia w sześciu pozostałych frakcjach, jakie dotychczas pojawiły się w "Osadnikach".
#osadnicynarodzinyimperium #amazonki #rozszerzenie #portalgames #ignacytrzewiczek
... Zobacz więcej...Zobacz mniej...

Zobacz na Facebooku

4 dni temu

grasowanie.eu

Premiera "Mage Knight" od Portal Games zapowiedziana na styczeń 2019 r. ... Zobacz więcej...Zobacz mniej...

Zobacz na Facebooku

6 dni temu

grasowanie.eu

Nam wreszcie udało się kupić ten polski "Sentinent" :) od Portal Games. A Wam? #Sentient #JAlexKevern #RenegadeGameStudios #PortalGames #2Pionki ... Zobacz więcej...Zobacz mniej...

Zobacz na Facebooku

7 dni temu

grasowanie.eu

We wtorek 13. listopada 2018 r. na zagramw.to ma wystartować kampania crowdfundingowa Czacha Games dotycząca polskiego wydania gry "Fields of Green" Vangelisa Bagiartakisa. Ptaszki ćwierkają, że ma ona coś w sobie z "Pośród Gwiazd", które pojawiły się w Polsce nakładem wydawnictwa Portal. Wszak to ten sam autor. Na BGG (w j. angielskim) można znaleźć wpis samego Vangelisa, który w skrócie opisuje różnice pomiędzy obiema grami.
boardgamegeek.com/thread/1619153/key-differences-among-stars
... Zobacz więcej...Zobacz mniej...

Zobacz na Facebooku

1 tydzień temu

grasowanie.eu

Budowanie miasta w pojedynkę? Czemu nie? W dodatku praktycznie za free, bo w wersji "print & play" przy użyciu zaledwie 16 kart (łącznie tyle musimy wydrukować). Co to za gra? Panie i Panowie, to "Micro City" od Thistroy Games.
grasowanie.eu/micro-city/
... Zobacz więcej...Zobacz mniej...

Zobacz na Facebooku

WIEŚCI Z TWITTERA

@grasowanie_eu

- 30 days ago

Szykuje nam się "Hokkaido", czyli nowa gra, której autorem jest Kalle Malmioja ("Honshu", czyli "Wyspa kwitnącej wi… https://t.co/bWJ5hEW4gn
h J R
@grasowanie_eu

- 37 days ago

Cyfrowa wersja gry Istanbul już 18 października na platformie Steam! https://t.co/mQ9x8ltQ2b
h J R
@grasowanie_eu

- 50 days ago

Detektyw, Monolith Arena i Amazonki (dodatek do Osadników: Narodziny Imperium), czyli trzy nowości, które Portal z… https://t.co/4Mx1v9d2tm
h J R
@grasowanie_eu

- 92 days ago

Nowe gry od #GaleForceNine w uniwersum Diuny Franka Herberta już niedługo... https://t.co/hvMRdy1vEI
h J R

O NAS

Witamy na GraSOWAniu! 🙂
Znajdziecie tutaj recenzje najróżniejszych gier planszowych i karcianych – zarówno tych nowych, jak i tych troszkę starszych.

Recenzowanym grom wystawiamy subiektywną ocenę w skali od 0 do 5. Szczegóły na temat naszej skali ocen znajdziecie w zakładce „Jak oceniamy”.

W zakładce „Informacje” mamy dla Was porcję planszówkowych wieści.

Zakładka „Konwenty” to przede wszystkim informacje na temat wydarzeń okołoplanszówkowych i relacje z imprez, na których można pograć w planszówki i karcianki.

W dziale „Do pobrania” zamieszczamy m.in. tłumaczenia zasad, warianty gier i rozmaite pomoce dla graczy.

Zachęcamy też do obserwowania nas na Facebooku, Tweeterze i Instagramie:

Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On InstagramCheck Our Feed