Wydawnictwo Portal zapowiada wydanie gry Thorgal: Gra Planszowa

PRZECZYTASZ W 2 MIN

Portal Games zapowiedzał kooperacyjną grę przygodową Thorgal: Gra Planszowa, osadzoną w uniwersum Thorgala. Thorgal to ciesząca się uznaniem krytyków, popularna seria europejskich komiksów, która została wydana w 21 językach i w przeciągu ostatnich czterech dekad sprzedała się w nakładzie ponad 14 milionów egzemplarzy na całym świecie. Seria składa się z 39 albumów głównej linii fabularnej i 24 albumów trzech spin-offowych linii, opowiadających historie postaci uwielbianych przez fanów.

Thorgal: Gra Planszowa przeniesie graczy do fikcyjnego świata zawierającego elementy mitologii nordyckiej, legendy Atlantydy, science fiction i horroru. Gra opowiada historię tajemniczego, wychowanego przez wikingów wojownika posiadającego nadprzyrodzone moce, pochodzące z zewnętrznego świata. Odpierając wrogów, stara się on znaleźć miejsce, w którym jego rodzina będzie mogła żyć w spokoju.

Thorgal: Gra Planszowa z okładką autorstwa Frédérica Vignauxa, oryginalnego ilustratora serii komiksów, pojawi się na platformie crowdfundingowej Gamefound w maju 2022 r. i trafi do sprzedaży detalicznej w 2023 r.

O Thorgalu: Grze Planszowej

Thorgal: Gra Planszowa to kooperacyjna przygodowa gra planszowa dla 1-4 graczy w wieku 14+, zaprojektowana przez Joannę Kijankę, Jana Maurycego i Rafała Szymę. Gracze wcielą się w Thorgala, jego żonę Aaricię, ich syna Jolana oraz śmiertelnie niebezpieczną wojowniczkę Kriss i wyruszą w podróż pełną niezapomnianych przygód.

Gra składa się z 10 samodzielnych scenariuszy, z których każdy zajmuje około 90-120 minut. Scenariusze NIE tworzą kampanii i nie zawierają żadnych elementów legacy, więc mogą być rozgrywane przez różne grupy graczy.

Thorgal: Gra planszowa zawiera księgę map. Każdy scenariusz rozgrywany jest na innej mapie, którą gracze eksplorują, wypełniając cele scenariusza, przeżywając różnorodne przygody, napotykając ukryte możliwości i wyraziste postacie. Gracze mogą wybrać, czy wolą podróżować w grupie, czy rozdzielić się, aby równocześnie odkryć większą część mapy. Mogą wykonywać także zadania poboczne, które pomogą im spełnić główny cel scenariusza.

Kolejnym ważnym elementem gry jest księga opowieści, zawierająca narracyjne opisy spotkań, które Postacie przeżywają w każdym scenariuszu. Przygody opisane w księdze są charakterystyczne dla każdego scenariusza i Postaci, jednak wiele z nich jest wybieranych losowo, co zapewnia większą regrywalność i umożliwia wielokrotne rozegranie danego scenariusza. Moralność Postaci i ich poprzednie decyzje mają duży wpływ na przebieg spotkań.

Thorgal: Gra Planszowa, choć mocno fabularna, oferuje ciekawą mechanikę wyboru akcji. W każdej turze aktywny gracz wybiera akcję do wykonania przez całą grupę. Aktywny gracz wykonuje pełną wersję, a pozostali gracze osłabioną wersję wybranej akcji, niezależnie od swojego położenia na mapie. Sprawia to, że każdy wybór warto przemyśleć dwa razy, a ​​każda tura jest ważna dla wszystkich uczestników gry.

Kolejna ważna mechanika dotyczy rozwoju Postaci. Ich umiejętności ulepszane są w trakcie rozgrywki i osłabiane przez rany odniesione w walce. Postacie gromadzą zasoby i tworzą przedmioty, które pomagają im przetrwać w niebezpiecznym świecie, a także zdobywają towarzyszy napotykanych podczas podróży.

Źródło: Materiały Portal Games

Udostępnij na:

Jeśli warcaby można uznać za pełnoprawną grę planszową, to właśnie one były pierwszą „grą bez prądu”, którą poznałem, polubiłem i do dziś nie odmówię partyjki. W dzieciństwie zagrywałem się także w planszówki i karcianki, które były dodawane do „Kaczora Donalda”. Do dziś mam klika w swojej kolekcji. Jako statystyczny polak uwielbiam rosół, schabowe i gry z mechaniką deckbuildingu. Zawodowo copyrighter, ale w zupełnie innej branży, a prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Bez końca mogę oglądać sport w TV, a szczególnie piłkę nożną, siatkówkę, MMA i snookera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.