Będzie polska edycja Clank: Catacombs!

PRZECZYTASZ W 2 MIN

Nie mogło być inaczej – wydawnictwo Lucrum Games potwiedziło na swoim facebookowym profilu polskie wydanie nowej, niezależnej gry z serii Brzdęk, czyli Clank: Catacombs. Roboczy tytuł polskiej edycji to Brzdęk: Katakumby.Jak informuje wydawca, nowa gra łączy to, co najlepsze w wydanych dotychczas planszówkach z tej serii – klimat fantasy z klasycznej edycji Brzdęka i modularną planszę z „kosmicznej” wersji. Dzięki temu każda rozgrywka będzie niepowtarzalna.

Tym razem „odwiedzamy” katakumby, w których kryje się smok Umbrok Vessna, choć patrząc na dotychczasowe polskie edycje Brzdęków i ich polskie tłumaczenie, nazwa smoka będzie z pewnością oryginalna i klimatyczna.

Jak wspomina na Facebooku Lucrum Games, czyli wydawca polskiej edycji:

„Eksploracja podziemi i mechanizm budowania talii pozostaną bez zmian – co więcej, w grze Brzdęk: Katakumby można będzie wykorzystywać karty z obecnych dodatków do Brzdęka! W grze pojawią się też elementy takie, jak portale, czy prześladujące graczy duchy.”

Autorem Clank: Catacombs jest, oczywiście, Paul Dennen. Gra przeznaczona jest dla 2 do 4 graczy.

Katakumby obecnie czekają już na polskie tłumaczenie, co oznacza, że mogą ukazać się niewiele później niż oryginalna edycja od Dire Wolf.

źródło Lucrum Games/Dire Wolf

Udostępnij na:

Jeśli warcaby można uznać za pełnoprawną grę planszową, to właśnie one były pierwszą „grą bez prądu”, którą poznałem, polubiłem i do dziś nie odmówię partyjki. W dzieciństwie zagrywałem się także w planszówki i karcianki, które były dodawane do „Kaczora Donalda”. Do dziś mam klika w swojej kolekcji. Jako statystyczny polak uwielbiam rosół, schabowe i gry z mechaniką deckbuildingu. Zawodowo copyrighter, ale w zupełnie innej branży, a prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Bez końca mogę oglądać sport w TV, a szczególnie piłkę nożną, siatkówkę, MMA i snookera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.