Wystartowała kampania „Trajana” na „wspieram.to”

PRZECZYTASZ W 2 MIN

Młode wydawnictwo „Sharp Games” z Rudy Śląskiej wystartowało w serwisie „wspieram.to” z kampanią gry „Trajan” autorstwa Stefana Felda. By ukazała się polskojęzyczna wersja „Trajana” potrzeba 50 tys. zł. Wierzymy, że się uda!

Trajan” to strategiczna gra planszowa osadzona w czasach świetności Cesarstwa Rzymskiego (lata 110 p.n.e.). Gracze biorący udział w rozgrywce mają wpływ na to, jak będzie rozwijała się stolica Cesarstwa. Będą toczyć ze sobą rywalizację o wpływy polityczne, handlowe i budować swoją potęgę militarną. Główny mechanizm w grze, opiera się na wyborze jednej z sześciu dostępnych akcji, a zainspirowany został tradycyjną grą mankala.

W momencie pisania tego tekstu gra „Trajan” zajmuje bardzo wysokie, 40. miejsce w rankingu gier strategicznych serwisu „BoardGameGeek” i 54. miejsce w ogólnym rankingu gier na tym serwisie. Gracze z całego świata nie mogą więc się mylić!

Na „wspieram.to” możemy przeczytać więcej o grze, jak i o samym wydawnictwie:

Jesteśmy trochę stremowani, w końcu jest to nasza pierwsza kampania na Wspieram.to – miejmy nadzieję, że nie ostatnia! Działamy na rynku od ponad pół roku. W tym krótkim okresie udało nam się wydać grę karcianą „Gruzilla”, zaprojektować kolejne dwie oraz wynegocjować prawa do publikowania polskich wersji wielu innych. Dodatkowo współpracujemy z twórcami, którzy są dopiero na etapie testów swoich dzieł i pomagamy im w przygotowaniach do tej wspaniałej przygody, jaką jest wydanie gry. Dlaczego obraliśmy taką ścieżkę? Ponieważ cały nasz zespół łączy miłość do gier i intelektualnych rozgrywek planszowych. Postępując zgodnie z dewizą “wybierz sobie zawód, który lubisz, a nigdy nie będziesz zmęczony” postanowiliśmy stworzyć wydawnictwo gier planszowych. Dzięki temu nasza praca wynika z pasji, co sprawia, że jesteśmy wydajni i konstruktywni, przemieniając trudy pracy w wyzwania. Męska część firmy ma styczność z grami planszowymi nieprzerwanie od 12 lat. Większość wolnych chwil staramy się spędzać nad planszą i “zarażać” tym zajęciem innych, organizując cykliczne spotkania. Idąc za ciosem, zdecydowaliśmy się stworzyć markę z gadżetami dla planszowych geeków “Mr. Meeple”.

Zapraszamy do odwiedzenia strony poświęconej kampanii w serwisie „wspieram.to”, jak i strony internetowej wydawnictwa Sharp Games. Zachęcamy do wsparcia! Kampania zakończy się 26 lutego 2017 r.

Udostępnij na:

Jeśli warcaby można uznać za pełnoprawną grę planszową, to właśnie one były pierwszą „grą bez prądu”, którą poznałem, polubiłem i do dziś nie odmówię partyjki. W dzieciństwie zagrywałem się także w planszówki i karcianki, które były dodawane do „Kaczora Donalda”. Do dziś mam klika w swojej kolekcji. Jako statystyczny polak uwielbiam rosół, schabowe i gry z mechaniką deckbuildingu. Zawodowo copyrighter, ale w zupełnie innej branży, a prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Bez końca mogę oglądać sport w TV, a szczególnie piłkę nożną, siatkówkę, MMA i snookera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.