Kaskadia z nagrodą Spiel des Jahres 2022

PRZECZYTASZ W 2 MIN

Gra planszowa Kaskadia, której autorem jest Randy Flynn, zdobyła prestiżową nagrodę Spiel des Jahres 2022. Dzięki wydawnictwu Lucky Duck Games możemy cieszyć się także polskim wydaniem tej gry kafelkowej.W uzasadnieniu jury czytamy:

„Kaskadia zapewnia niezwykłą przyjemność z rozgrywki. Wykonywane akcje zawsze dają satysfakcję, nawet jeśli wybory nie zawsze są właściwe. Na szczególną uwagę zasługuje dwuelementowa układanka logiczna, wymagająca odpowiedniej równowagi w dopasowywaniu siedlisk do właściwych symboli zwierząt.”

Grami nominowanymi w tej kategorii, oprócz Kaskadii, były Scout (autor Kei Kajino) i Top Ten (autor Aurélien Picolet). Ta ostatnia została wydana po polsku przez Rebela jako Top 10.

Tego samego dnia ogłoszono również grę planszową, która zdobyła tytuł Kennerspiel des Jahres 2022, którym nagradzane są gry przeznaczone dla bardziej zaawansowanych graczy. Lauretka nagrody to gra planszowa Pradawny Las, której autorem jest Aske Christiansen. Polska edycja tej planszówki ukazała się dzięki wydawnictwu Rebel.W uzasadnieniu jury czytamy:

„Trzy główne czynniki sprawiają, że Pradawny Las porywa i przyciąga: ekscytujący wyścig do dwunastu punktów, elementy hazardu podczas odkrywania kart i duża interakcja między współgraczami.”

Innymi grami nominowanymi do Kennerspiel des Jahres były Cryptid autorstwa Hala Duncana i Ruth Veevers (polskie wydanie tej planszówki zapowiedziało Lucrum Games) oraz Diuna: Imperium Paula Dennena, wydana po polsku przez Lucky Duck Games.

Udostępnij na:

Jeśli warcaby można uznać za pełnoprawną grę planszową, to właśnie one były pierwszą „grą bez prądu”, którą poznałem, polubiłem i do dziś nie odmówię partyjki. W dzieciństwie zagrywałem się także w planszówki i karcianki, które były dodawane do „Kaczora Donalda”. Do dziś mam klika w swojej kolekcji. Jako statystyczny polak uwielbiam rosół, schabowe i gry z mechaniką deckbuildingu. Zawodowo copyrighter, ale w zupełnie innej branży, a prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Bez końca mogę oglądać sport w TV, a szczególnie piłkę nożną, siatkówkę, MMA i snookera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.