Nagrody „Spiel des Jahres 2017” wręczone!

PRZECZYTASZ W 2 MIN

Znamy już wszystkich laureatów tegorocznego plebiscytu „Spiel des Jahres”. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Berlinie, ogłoszono zwycięzców w kategorii „Spiel des Jahres 2017” i „Kennerspiel des Jahres 2017”.

Zdobywcą nagrody „Spiel des Jahres 2017“ zostało „Kingdomino”. Autorem tej gry planszowej jest Bruno Cathala, a jej polskim wydawcą Games Factory. W tej samej kategorii nominowane były jeszcze: gra kooperacyjna „Magic Maze”, której autorem jest Kasper Lapp oraz „Wettlauf nach El Dorado“ Reinera Knizii.

Zwycięzcą „Kennerspiel des Jahres 2017“ została „EXIT: Gra tajemnic”, czyli escape room na planszy, którego autorami są Inka i Marcus Brand. Właściwie są to 3 różne gry, które ukażą się już na przełomie sierpnia i września nakładem wydawnictwa Galakta. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ. Z grą „EXIT” w tej samej kategorii nominowane były również „Terraformacja Marsa” i „Najeźdźcy z Północy”.

Wcześniej, 19 czerwca w hotelu Atlantic w Hamburgu odbyła się konferencja prasowa, podczas której ogłoszono laureata „Kinderspier des Jahres 2017″. Nagrodę otrzymała gra „IceCool” Briana Gomeza, której polskim wydawcą jest Rebel.

Serdecznie gratulujemy autorom nagrodzonych gier planszowych, a także ich zagranicznym i polskim wydawcom!

 

Udostępnij na:

Jeśli warcaby można uznać za pełnoprawną grę planszową, to właśnie one były pierwszą „grą bez prądu”, którą poznałem, polubiłem i do dziś nie odmówię partyjki. W dzieciństwie zagrywałem się także w planszówki i karcianki, które były dodawane do „Kaczora Donalda”. Do dziś mam klika w swojej kolekcji. Jako statystyczny polak uwielbiam rosół, schabowe i gry z mechaniką deckbuildingu. Zawodowo copyrighter, ale w zupełnie innej branży, a prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Bez końca mogę oglądać sport w TV, a szczególnie piłkę nożną, siatkówkę, MMA i snookera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.