Portalcon 11 i porcelanowy jubileusz Portal Games

PRZECZYTASZ W 3 MIN

Już w najbliższy weekend (26-27 stycznia) odbędzie się Portalcon. Jest to coroczna impreza, którą organizuje wydawnictwo Portal Games dla prasy, partnerów oraz fanów. Podczas niej prezentowane są zapowiedzi wydawnicze Portalu na nadchodzący rok oraz prototypy i egzemplarze przedprodukcyjne nadchodzących gier. To jednak nie koniec niespodzianek, jakie Portal szykuje na 2019 r.


Wydawnictwo Portal Games zostało założone przez Ignacego Trzewiczka w 1999 r. W tym roku Portal obchodzi więc dwudziestolecie swojego istnienia. 11. edycja Portalconu będzie zatem doskonałą okazją do świętowania tego porcelanowego jubileuszu.

W Gliwicach, w klubie Spirala, gdzie odbędzie się Portalcon 11, nie zabraknie znakomitych gości, którzy wezmą udział w seminarium na temat 20 lat istnienia wydawnictwa Portal Games. Wśród nich najprawdopodobniej pojawią się m.in. Michał Oracz (twórca Neuroshimy Hex, This War of Mine), Marcin Blacha (twórca Neuroshimy RPG, projektant The Witcher 3) czy Tomasz Jędruszek (twórca ilustracji do takich gier jak Gra o Tron, czy Magic the Gathering).

Do najważniejszych punktów programu 11. edycji Portalconu należą:
– Prezentacja planów wydawniczych Portal Games w Polsce
– Seminarium z udziałem gości na temat ostatnich 20 lat Portal Games
– Prezentacja planów wydawniczych Portal Games na świecie (w j. angielskim)
– Finały Mistrzostw Polski w Neuroshimę HEX! 3.0

Bilety na tegoroczną edycję są już wyprzedane i nie będzie możliwości zakupienia ich na miejscu. Dobra wiadomość dla tych, którzy nie będą mogli dołączyć do ekipy Portalu jest taka, że najważniejsze punkty programu będą relacjonowane „na żywo” na kanale YouTube Portal Games!

Specjalna strona WWW

Z okazji swojego 20-lecia wydawnictwo zapowiedziało spotkania z fanami, gadżety, vloga, a także wiele specjalnych wydarzeń. 21 stycznia została uruchomiona specjalna strona internetowa 20.portalgames.pl, która powstała, by gromadzić informacje związane z tym szczególnym jubileuszem Portalu.

Na stronie znaleźć można między innymi informacje o wydarzeniach organizowanych przez Portal, a także tych, w których Portal uczestniczy. Ma także pojawić się vlog Ignacego Trzewiczka, najnowsze gadżety i pamiątki dla fanów Portalu. Stronę warto regularnie odwiedzać w ciągu całego roku, aby nie przegapić kolejnych ogłoszeń i niespodzianek przewidzianych przez Portal Games na 2019 r.

20 wydarzeń na 20-lecie

Przy okazji uruchomienia specjalnej strony WWW wydawnictwo Portal Games zapowiedziało rozpoczęcie specjalnego cyklu wydarzeń. Będą one okazją dla fanów wydawnictwa, aby zagrać w najlepsze i najnowsze gry planszowe, wypróbować prototypy, dowiedzieć się o nadchodzących nowościach, a także wejść w posiadanie specjalnych gadżetów i dodatków promocyjnych. Wydarzenia będą odbywać się na całym świecie, choć większość z nich będzie miała miejsce w Polsce. Informacje na temat Portalconu znajdziecie natomiast na stronie wydarzenia: https://portalcon.pl

Trzewiki północy

Portal Games zapowiada również, że w lutym wystartuje specjalne tournée Ignacego i Merry Trzewiczków. Celem podróży będzie odwiedzenie fanów, sklepów i lokali z grami planszowymi zlokalizowanych na północy Polski. Na trasie Trzewików znajdą się Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Koszalin i Szczecin. Wyprawa  na północ Polski jest drugim z serii 20 wydarzeń na 20-lecie Portalu.

Specjalne logo Portalu z okazji 20 urodzin

Portal Games zaprezentował też nową wersję swojego logo, stworzoną specjalnie na potrzebę świętowania 20. urodzin. Logo to będzie pojawiać się w materiałach i wydarzeniach powiązanych z jubileuszem (poniżej anglojęzyczna wersja logotypu).

źrodło: materiały prasowe Portal Games

Udostępnij na:

Jeśli warcaby można uznać za pełnoprawną grę planszową, to właśnie one były pierwszą „grą bez prądu”, którą poznałem, polubiłem i do dziś nie odmówię partyjki. W dzieciństwie zagrywałem się także w planszówki i karcianki, które były dodawane do „Kaczora Donalda”. Do dziś mam klika w swojej kolekcji. Jako statystyczny polak uwielbiam rosół, schabowe i gry z mechaniką deckbuildingu. Zawodowo copyrighter, ale w zupełnie innej branży, a prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Bez końca mogę oglądać sport w TV, a szczególnie piłkę nożną, siatkówkę, MMA i snookera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.