„Wojownicy Midgardu” zaatakowali „wspieram.to”

PRZECZYTASZ W 2 MIN

Dziś, w samo południe wystartowała na „wspieram.to” kampania „Wojowników Midgardu”, czyli polskiego wydania gry planszowej „Champions of Midgard”. Stoi za nią poznańskie wydawnictwo Czacha Games, które ma już na swoim koncie takie gry jak „Nie Testowaliśmy Tego Wcale”, „Nie Testowaliśmy Tego Również” oraz karcianki Carla Chudyka – „Impuls” i „Ptaszki ćwierkają”. Wszystkie ufundowane zostały za pośrednictwem serwisu crowdfundingowego. Wierzymy, że z „Wojownikami” również się powiedzie!

Gra autorstwa Ole Steinessa to połączenie mechaniki typu „worker placement” z kośćmi. Wcielamy się w niej w przywódców jednego z klanów wikingów i chronimy osady walcząc z Trollami, nieumarłymi Draugrami i bestiami z nordyckich legend. Ten, kto spisze się najlepiej (zdobędzie najwięcej punktów zwycięstwa), zostanie nowym jarlem – czempionem Midgardu!

Rozmieszczanie swoich robotników pozwala zbierać niezbędne do przetrwania zasoby oraz rekrutować nowych wojowników. Następnie gracze mogą wysyłać zwerbowanych fechmistrzów, toporników, czy włóczników do odległych krain na spotkanie z mitycznymi bestiami lub przydzielić ich do obrony osady przed lokalnymi zagrożeniami. Zasoby są potrzebne do kucia magicznych run, budowy okrętów, wykarmienia swoich popleczników, czy spełnienia swojego przeznaczenia. 

Na stronie kampanii „Wojowników” znajdziemy m.in. obszerny opis zasad i elementów gry. Wkrótce pojawić powinna się także polskojęzyczna instrukcja.

Pomysł na polską wersję gry „Champions of Midgard” zrodził się po wizycie wydawnictwa Czacha Games na tegorocznych targach Spiel w niemieckim Essen. Do realizacji celu podstawowego, czyli wydania gry po polsku, wydawnictwu potrzeba 30 tys. Kampania na „wspieram.to” kończy się 12 lutego 2017 r. Mamy więc ponad miesiąc, aby powalczyć nie tylko o polskich „Wojowników Midgardu”, ale też o wypełnienie kolejnych celów kampanii – m.in. zdobycie dodatkowych kart i wydanie dwustronnej karty pomocy gracza.  Jak możemy przeczytać na stronie akcji, zrealizowane cele będą dostępne tylko dla wspierających i kupujących grę przez serwis „wspieram.to”:

Począwszy od tej kampanii, we wszystkich kolejnych wprowadzamy zupełną nowość stworzoną wraz z portalem wspieram.to jako standard – umieszczanie Celów Tylko Na Wspieram.to – tylko dla wspierających. Podniesie to jakość wydania samej gry bez ingerowania w mechanikę, czy przebieg rozgrywki. Chcemy w ten sposób podziękować Wam za zaangażowanie i pomoc w realizacji naszych gier.

Zatem do dzieła, wspieramy! Za Midgard!

Udostępnij na:

Jeśli warcaby można uznać za pełnoprawną grę planszową, to właśnie one były pierwszą „grą bez prądu”, którą poznałem, polubiłem i do dziś nie odmówię partyjki. W dzieciństwie zagrywałem się także w planszówki i karcianki, które były dodawane do „Kaczora Donalda”. Do dziś mam klika w swojej kolekcji. Jako statystyczny polak uwielbiam rosół, schabowe i gry z mechaniką deckbuildingu. Zawodowo copyrighter, ale w zupełnie innej branży, a prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Bez końca mogę oglądać sport w TV, a szczególnie piłkę nożną, siatkówkę, MMA i snookera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.