Underwater Cities po polsku jeszcze w tym roku!

Dzień przed Portalconem Portal Games zdradził jeden z długiej listy tytułów, który planuje wydać jeszcze w 2019 r. Będzie to Underwater Cities, czyli coś w sam raz dla fanów dobrych euro-gier.

W Podwodnych Miastach (taki najprawdopodobniej będzie tytuł polskiej wersji Underwater Cities) gracze stanowią naukową śmietankę świata, której zlecone zostało zadanie odnalezienia i założenia najlepszych podmorskich kolonii. A wszystko to ze względu na panujące na Ziemi przeludnienie.

Zwycięzcą zostanie ten gracz, który zgromadzi najwięcej punktów. Te zdobywa się rozbudowując swoje miasto w optymalny sposób. Dbając o połączenia pomiędzy kopułami, gromadząc zasoby na wznoszenie farm, odsalaczy i laboratoriów. W grze znajduje się ponad 220 różnych kart, które oferują mnóstwo możliwości rozwoju i zapewniają ogromną regrywalność.

Underwater Cities to jedna z najlepiej ocenianych euro-gier na Essen 2018. Jej twórcą jest Vladimír Suchý, w którego portfolio znajdziemy m.in. takie gry jak Ostatnia Wola, czy Pulsar 2849. Oryginalnym wydawcą jest natomiast Delicious Games. To małe czeskie wydawnictwo, które założył sam Vladimír Suchý. Underwater Cities jest jednocześnie pierwszą, ale najprawdopodobniej nie ostatnią planszówką, jaka ukaże się na świecie z logo tego czeskiego wydawcy.

Więcej informacji Underwater Cities znajdziecie w serwisie BGG.

Udostępnij na:

Zostaw komentarz...

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.