Ruszyła kampania karcianki „SuperHOT”

PRZECZYTASZ W 2 MIN

Na Kickstarterze ruszyła kampania wydawnictwa Board&Dice. Po sukcesie gry „Multiuniversum”, której autorem jest Manuel Correia, o ufundowanie walczy tym razem karcianka „SuperHOT” tego designera.

Gra „SuperHOT” wzorowana jest na nietypowej komputerowej strzelaninie typu FPS polskich autorów. Co ciekawe komputerowy shooter również został ufundowany dzięki Kickstarterowi, a jego kampania zakończyła się ogromnym sukcesem. W grze „SuperHOT” zastosowano nietuzinkowe rozwiązanie – czas płynie w niej tylko wtedy, kiedy się poruszamy, a kiedy stoimy w miejscu, również czas się zatrzymuje. Manuel Correia postarał się tę mechanikę, jak i realia samej strzelaniny oddać w swojej grze karcianej.

Pierwowzorem dla karcianej wersji gry „SuperHOT” był inny tytuł Manuela, a mianowicie „Agent Decker” – karcianka dostępna w wersji „print and play”. „Agent Decker” był jednak jedynie grą jednoosobową. Karcianka „SuperHOT”, oprócz trybu solo ma umożliwiać również grę 2- i 3-osobową. Łącznie mają być dostępne cztery różne tryby gry. Z pewnością to nie jedyne różnice, jakie zostały wprowadzone, aby przekształcić cenionego „Deckera” w „SuperHOT”.

Więcej szczegółów dotyczących samej gry, jak i jej kickstarterowej kampanii znajdziecie na stronie internetowej projektu: „SuperHOT”.

Akcja potrwa do 22 lutego 2017 r. Najprawdopodobniej, jeśli wśród wspierających kickstarterową kampanię zbierze się 300 osób z Polski, zostanie wydana polska wersja językowa tej gry. Zatem do dzieła!

Udostępnij na:

Jeśli warcaby można uznać za pełnoprawną grę planszową, to właśnie one były pierwszą „grą bez prądu”, którą poznałem, polubiłem i do dziś nie odmówię partyjki. W dzieciństwie zagrywałem się także w planszówki i karcianki, które były dodawane do „Kaczora Donalda”. Do dziś mam klika w swojej kolekcji. Jako statystyczny polak uwielbiam rosół, schabowe i gry z mechaniką deckbuildingu. Zawodowo copyrighter, ale w zupełnie innej branży, a prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Bez końca mogę oglądać sport w TV, a szczególnie piłkę nożną, siatkówkę, MMA i snookera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.