Rebel wrzuca gaz do dechy i wydaje Turbo!

PRZECZYTASZ W 3 MIN

Po tym jak wydawnictwo Days of Wonder zapowiedziało wydanie gry „Heat: Pedal to the metal”, gdański Rebel ogłosił, że ukaże się ona także w języku polskim, jako „Turbo”. Zatem już wkrótce nadjedzie nowa gra wyścigowa z Formułą 1 w tle. Akcja „Turbo” toczy się w latach 60. XX wieku, a autorami planszówki są Asger Harding Granerud i Daniel Skjold Pedersen.

Heat Turbo okładkaJednym z autorów „Turbo” jest twórca gry „Flamme Rouge”, czyli „Wielkiej Pętli”, którą w Polsce wydało Fox Games. Po grafikach przestawiających „Heat” można spodziewać się pewnych podobieństw ze wspomnianą planszówką, której tematem przewodnim był wyścig kolarski. Jeśli więc „Wielka Pętla” Wam się spodobała, to „Turbo” również może być dla Was ciekawą propozycją.

Rozpoczyna się odliczanie i potężne ryki bolidów przecinają powietrze, gdy wszystkie wyskakują z linii startu. Grand Prix ruszyło. Pył i wiatr omijają twój kask, gdy wchodzisz w pierwszy zakręt. Naciskając pedał gazu do granic możliwości, niemal się obracasz, ale mocno trzymając się kierownicy, prześlizgujesz się przez ostry zakręt, wciąż pozostając na pierwszym miejscu. Udało ci się!

Aby utrzymać się na czele stawki, będziesz musiał wydobyć maksimum możliwości ze swojego samochodu. Czy twój bolid wytrzyma długie proste, czy jednak silnik samochodu przegrzeje się na ostatnim zakręcie?

Turbo kartyW opartej na mechanice zarządzania ręką grze „Heat: Pedal to the Metal” (polski tutuł: „Turbo”) wcielasz się w rolę kierowcy samochodu wyścigowego. Walczysz o pozycję na torze, chcąc jako pierwszy przekroczyć linię mety, stale kontrolując prędkośc swojego bolidu, aby nie doszło do przegrzania silnika.

Poczuj dreszczyk emocji podczas pojedynczego wyścigu lub rozegraj mistrzostwa, dostosowując swój samochód do każdego etapu turnieju, aby zająć w nim jak najwyższe miejsce. Musisz jednak uważać, bo pogoda, warunki drogowe i wydarzenia na torze będą się zmieniać co wyścig i nadadzą pikanterii rozgrywanym mistrzostwom. Wybór odpowiednich ulepszeń dla twojego bolidu pomoże ci trzymać się zakrętów i utrzymać silnik na tyle chłodny, aby zachować najwyższą możliwą prędkość. Ale ostatecznie to twoje umiejętności jazdy będą kluczem do zwycięstwa!

Turbo Elementy gryMożesz również skorzystać z trybu solo z modułem Legendy lub dodać „automatycznych” kierowców jako dodatkowych przeciwników w rozgrywkach wieloosobowych.

Według informacji zamieszczonych na stronie oryginalnego wydawcy, „Heat: Pedal to the metal” (czyli „Turbo”, zgodnie z tytułem polskiej edycji) to gra przeznaczona dla 1 do 6 graczy w wieku od 10 lat, a przewidywany czas rozgrywki to ok. 30 do 60 minut. W pudełku znajdują się m.in. dwie dwustronne plansze z 4 różnymi trasami: Wielka Brytania, USA, Włochy i Francja.

Turbo trasy„Heat: Pedal to the metal” przenosi graczy do lat 60. ubiegłego wieku, kiedy to wyścigi samochodowe były niezwykle niebezpieczne. Za oprawę graficzną utrzymaną w stylu vintage odpowiada ceniony ilustrator Vincent Dutrait. Premiera gry ma odbyć się podczas targów Spiel 2022 w Essen, a jeszcze jesienią tego samego roku planszówka ma ukazać się na całym świecie.

źródło: Days of Wonder/Rebel

Udostępnij na:

Jeśli warcaby można uznać za pełnoprawną grę planszową, to właśnie one były pierwszą „grą bez prądu”, którą poznałem, polubiłem i do dziś nie odmówię partyjki. W dzieciństwie zagrywałem się także w planszówki i karcianki, które były dodawane do „Kaczora Donalda”. Do dziś mam klika w swojej kolekcji. Jako statystyczny polak uwielbiam rosół, schabowe i gry z mechaniką deckbuildingu. Zawodowo copyrighter, ale w zupełnie innej branży, a prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Bez końca mogę oglądać sport w TV, a szczególnie piłkę nożną, siatkówkę, MMA i snookera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.