Pyramido – nowa gra od Synapses Games także po polsku

PRZECZYTASZ W 2 MIN

Kanadyjskie wydawnictwo Synapses Games poinformowało o wydaniu gry Pyramido, w której już na pierwszy rzut oka widać inspirację klasycznym dominem. Podczas rozgrywki każdy z graczy projektuje z kafelków wielopoziomową piramidę godną wielkiego faraona. Zwycięży najpiękniejsza konstrukcja. Jak się okazuje, planszówka będzie miała również polskie wydanie. Pyramido to gra kafelkowa dla 2 do 4 osób. Według informacji zamieszczonych na portalu BoardGameGeek planszówka przeznaczona jest dla graczy w wieku od 8 lat, a rozgrywka trwa ok. 45 min.

Zawartość pudełka Pyramido to:

  • 90 unikalnych kafelków „Pyramido”,
  • 12 kart do wprowadzania zmian w konstrukcji piramidy (po 3 na gracza),
  • 24 znaczniki klejnotów (po 6 na gracza),
  • planszetka punktacji,
  • instrukcja.

Opis Pyramido na podstawie tekstu zamieszczonego na stronie wydawcy

„Wielki faraon Mino zmarł, a tron przejął jego najstarszy syn – Mido. Nowy władca jest jednak niezadowolony z tego jak prezentuje się piramida, w której pochowano jego ojca, martwi się też o własne dziedzictwo. Chce, aby grobowiec idealnie odzwierciedlał jego majestat i zarządził, że od 2 do 4 architektów musi zaprojektować piękne, wysadzane klejnotami piramidy. Twórca najbardziej prestiżowego projektu zwycięży w rywalizacji i zdobędzie uznanie władcy.

W Pyramido gracze starają się stworzyć piramidę, która zaimponuje faraonowi Mido. Piramida będzie się składać z 20 kafelków domina, rozmieszczonych na 4 poziomach.

Podczas rozgrywki gracze będą tworzyć piramidę i umieszczać na niej znaczniki klejnotów. W swojej turze architekt musi wybrać i umieścić kafelek domina na swojej piramidzie oraz, jeśli to możliwe, zaznaczyć swoje domino poprzez umieszczenie na nim znacznika klejnotu. Kiedy poziom piramidy zostanie ukończony, zostanie oceniony, a architektom  zostaną przyznane punkty prestiżu.

Gdy piramidy zostaną ukończone, architekt z największą liczbą punktów prestiżu wygrywa grę”.

20 krajów, 15 języków!

Pyramido ma pojawić się na rynku jesienią 2023 roku. Zostanie wydana łącznie w 20 krajach i przetłumaczona na 15 języków, w tym na język polski. O wydaniu gry poinformował nie tylko oryginalny wydawca, ale m.in. również francuski oddział Asmodee. Czyżby zatem za polską edycję odpowiedzialny był Rebel? Czy też na przykład Portal, który od kanadyjskiego wydawcy ma już w swoim portfolio grę Coatl? A może będzie to zupełnie inne wydawnictwo?

źródło: Synapses Games

Udostępnij na:

Jeśli warcaby można uznać za pełnoprawną grę planszową, to właśnie one były pierwszą „grą bez prądu”, którą poznałem, polubiłem i do dziś nie odmówię partyjki. W dzieciństwie zagrywałem się także w planszówki i karcianki, które były dodawane do „Kaczora Donalda”. Do dziś mam klika w swojej kolekcji. Jako statystyczny polak uwielbiam rosół, schabowe i gry z mechaniką deckbuildingu. Zawodowo copyrighter, ale w zupełnie innej branży, a prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Bez końca mogę oglądać sport w TV, a szczególnie piłkę nożną, siatkówkę, MMA i snookera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.