Planszowe Gram Prix 2023 wystartowało!

PRZECZYTASZ W 2 MIN

Planszowe Gram Prix 20232022 rok przyniósł miłośnikom gier bez prądu wiele interesujących nowości. Pokazał też, że branża planszówkowa w Polsce ma się całkiem dobrze. Pojawiły się nowe akcje crowdfundingowe, a także m.in. nowe vlogi oraz podcasty poświęcone grom planszowym i karcianym. Ciągle jednak jest jeszcze wiele do zrobienia jeśli chodzi o promocję planszówek w Polsce. Jednym z narzędzi do popularyzacji naszego hobby jest Planszowe Gram Prix, które wystartowało 15 lutego 2023 roku o godz. 10:00. GRAsowaNIE ma przyjemność po raz kolejny patronować temu wydarzeniu.

Planszowe Gram Prix to plebiscyt, w którym można zagłosować na najlepsze spośród nominowanych gry wydane w minionym roku, w wielu rozmaitych kategoriach. Głosując możesz w ten sposób wyrazić uznanie również dla swoich ulubionych mediów planszówkowych, wydawnictw, a także lokali i sklepów z grami oraz docenić najlepiej przeprowadzone akcje crowdfundingowe.

W tym roku głosy można oddawać w następujących kategoriach:

  1. Najlepsza gra planszowa
  2. Najlepsze rozszerzenie
  3. Najlepsza gra dwuosobowa
  4. Najlepsza gra z klimatem
  5. Najlepsza gra dla dzieci
  6. Najlepsza gra polskiego autora
  7. Najlepsza gra imprezowa
  8. Najlepsza gra solo
  9. Najlepsza gra rodzinna
  10. Najlepsza gra książkowa (nowa kategoria)
  11. Najlepsza oprawa graficzna
  12. Najlepsza kampania crowdfundingowa
  13. Najlepsze wydawnictwo
  14. Najlepszy sklep internetowy
  15. Najlepszy lokal planszówkowy
  16. Najlepsza inicjatywa planszówkowa
  17. Media: najlepszy blog/serwis
  18. Media: najlepszy podcast
  19. Media: najlepszy vlog
  20. Media: social media

Głosując, pamiętajcie o tym, że:

1. Swój głos trzeba potwierdzić przez kliknięcie w link podesłany mailem na adres, który wpiszecie w formularzu podsumowującym głosowanie. W przeciwnym wypadku głos będzie nie ważny.
2. W każdej kategorii można zagłosować na maksymalnie 3 tytuły.
3. Nie musicie głosować w każdej kategorii, wystarczy oddać głos w minimum jednej.

Tradycją Planszowego Gram Prix jest również konkurs dla głosujących, w którym do zdobycia są rozmaite gry planszowe ufundowane przez wydawnictwa patronujące Plebiscytowi. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy oddać ważny głos w Plebiscycie i odpowiedzieć na pytanie konkursowe: „Jaka gra wygra i ile głosów zdobędzie w kategorii najlepsza gra?”.

W tym roku, podobnie jak w poprzednim Planszowym Gram Prix, plebiscytowi towarzyszy także konkurs dla Klubów Planszówkowych. Każdy głosujący może w formularzu wpisać nazwę takiego Klubu. Ten Klub, który zdobędzie najwięcej głosów, otrzyma pakiet gier planszowych.

Zachęcamy do wzięcia udziału w najnowszej edycji Plebiscytu za pośrednictwem strony internetowej www.planszowegramprix.pl. W zeszłym roku głos oddało 5778 zweryfikowanych głosujących. Czy przy okazji Planszowego Gram Prix 2023 padnie bariera 6000 głosów? O tym przekonamy się już niedługo. Głosowanie potrwa do 8 marca, a wyniki poznamy już 15 marca 2023 roku. Oprócz nagród od wszystkich głosujących, w wybranych kategoriach przyznane zostaną wyróżnienia planszówkowych mediów.

Organizatorem plebiscytu Planszowe Gram Prix jest serwis o grach planszowych i karcianych Board Times, w którym znajdziecie m.in. recenzje, felietony, wywiady z twórcami i zapowiedzi wydawnicze.

Udostępnij na:

Jeśli warcaby można uznać za pełnoprawną grę planszową, to właśnie one były pierwszą „grą bez prądu”, którą poznałem, polubiłem i do dziś nie odmówię partyjki. W dzieciństwie zagrywałem się także w planszówki i karcianki, które były dodawane do „Kaczora Donalda”. Do dziś mam klika w swojej kolekcji. Jako statystyczny polak uwielbiam rosół, schabowe i gry z mechaniką deckbuildingu. Zawodowo copyrighter, ale w zupełnie innej branży, a prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Bez końca mogę oglądać sport w TV, a szczególnie piłkę nożną, siatkówkę, MMA i snookera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.