Planszowa „Planeta Małp” na horyzoncie

PRZECZYTASZ W < 1 MIN

Planeta MałpWydawnictwo IDW Games ogłosiło rozpoczęcie współpracy z 20th Century Fox. Współpraca ma związek z planowanym wydaniem gry planszowej odzwierciedlającej oryginalną fabułę filmu „Planeta Małp”.

Gra została zaprojektowana przez Richarda Launiusa, znanego przede wszystkim jako twórcę planszówki „Arkham Horror”. Autorem ilustracji jest Jason Edmiston. Planszowa „Planeta Małp” jest przygodową kooperacją przeznaczoną dla 1 do 4 osób. Przewidywany czas rozgrywki to ok. 60 do 90 min. Każdy z graczy jest odpowiedzialny za jeden z aspektów psychiki pułkownika George’a Taylora i musi współpracować z pozostałymi, aby przetrwać na tytułowej planecie.
Gra oddaje klimat i bogactwo świata filmowej „Planety Małp”, zapewniając wspaniałą rozrywkę zarówno dla fanów filmu jak i gier planszowych. Na rynku ma pojawić się w październiku 2017 r. za około 60 dolarów. Pierwszy nakład gry ma zawierać 4 plastikowe figurki graczy. Planowane jest wydanie serii gier, które zapewnią graczom emocjonujące przygody na nieodkrytych ziemiach tytułowej „Planety Małp”.
Warto wspomnieć, że pierwowzorem zarówno dla filmu, jak i planszowej „Planety Małp” była francuska powieść fantastyczno-naukowa autorstwa Pierre’a Boulle’a pod tym samym tytułem.

W 2018 r. minie już 50 lat od premiery pierwszego filmu w uniwersum „Planety Małp” z Charltonem Hestonem w roli głównej.

źródło: IDW Games

Udostępnij na:

Jeśli warcaby można uznać za pełnoprawną grę planszową, to właśnie one były pierwszą „grą bez prądu”, którą poznałem, polubiłem i do dziś nie odmówię partyjki. W dzieciństwie zagrywałem się także w planszówki i karcianki, które były dodawane do „Kaczora Donalda”. Do dziś mam klika w swojej kolekcji. Jako statystyczny polak uwielbiam rosół, schabowe i gry z mechaniką deckbuildingu. Zawodowo copyrighter, ale w zupełnie innej branży, a prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Bez końca mogę oglądać sport w TV, a szczególnie piłkę nożną, siatkówkę, MMA i snookera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.