Planszowa „Planeta Małp” na horyzoncie

Planeta MałpWydawnictwo IDW Games ogłosiło rozpoczęcie współpracy z 20th Century Fox. Współpraca ma związek z planowanym wydaniem gry planszowej odzwierciedlającej oryginalną fabułę filmu „Planeta Małp”.

Gra została zaprojektowana przez Richarda Launiusa, znanego przede wszystkim jako twórcę planszówki „Arkham Horror”. Autorem ilustracji jest Jason Edmiston. Planszowa „Planeta Małp” jest przygodową kooperacją przeznaczoną dla 1 do 4 osób. Przewidywany czas rozgrywki to ok. 60 do 90 min. Każdy z graczy jest odpowiedzialny za jeden z aspektów psychiki pułkownika George’a Taylora i musi współpracować z pozostałymi, aby przetrwać na tytułowej planecie.
Gra oddaje klimat i bogactwo świata filmowej „Planety Małp”, zapewniając wspaniałą rozrywkę zarówno dla fanów filmu jak i gier planszowych. Na rynku ma pojawić się w październiku 2017 r. za około 60 dolarów. Pierwszy nakład gry ma zawierać 4 plastikowe figurki graczy. Planowane jest wydanie serii gier, które zapewnią graczom emocjonujące przygody na nieodkrytych ziemiach tytułowej „Planety Małp”.
Warto wspomnieć, że pierwowzorem zarówno dla filmu, jak i planszowej „Planety Małp” była francuska powieść fantastyczno-naukowa autorstwa Pierre’a Boulle’a pod tym samym tytułem.

W 2018 r. minie już 50 lat od premiery pierwszego filmu w uniwersum „Planety Małp” z Charltonem Hestonem w roli głównej.

źródło: IDW Games

Udostępnij na:

Zostaw komentarz...

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.