Pięć Szczytów wydawnictwa Trefl – premiera już we wrześniu 2023 roku

PRZECZYTASZ W 2 MIN

Jest ciepły, wrześniowy poranek, pierwszy dzień długo wyczekiwanego urlopu. Dotarliście na parking u podnóża malowniczych gór. Wypakowujecie z samochodu plecaki, zawiązujecie porządnie buty i ruszacie łagodną trasą pod górę. Przez najbliższe dni będziecie przemierzać górskie ścieżki, zbierać leśne runo i cieszyć się przepięknymi widokami. Być może uda się Wam odkryć zapomniane, nieuczęszczane ścieżki, które doprowadzą Was na Pięć Szczytów. Po wspięciu się na górę dołóżcie swój kamyk do tradycyjnego kopczyka z kamieni, a wieczorem rozbijcie namioty i delektujcie się panoramą górskich zboczy. To wszystko czeka na nas w najnowszej grze Pięć Szczytów od wydawnictwa Trefl, której premiera zapowiedziana jest już na wrzesień tego roku.

Pięć Szczytów to gra o górskich wędrówkach. Podczas rozgrywki zagrywacie karty, za pomocą których wykonujecie różnorodne akcje. Będziecie rozwijać swoje talie, by pozyskać bardziej efektywne sposoby poruszania się czy zdobywania zasobów. Odkrywanie nowych miejsc, budowanie wież z kamyków na szczytach gór czy zbieranie panoram widokowych to tylko kilka ze sposobów, by zdobyć punkty zwycięstwa i pozostawić resztę współgraczy w tyle. Komu uda się zwiedzić wszystkie Pięć Szczytów i zebrać najwięcej punktów?

pięć szczytów okładka
Sam wydawca zalicza Pięć Szczytów do grona rodzinnych planszówek, w które można zagrać ze starszymi dziećmi, ale też w gronie dorosłych. Z każdym kolejnym ruchem liczba możliwości się zwiększa, a wyścig po najlepsze szczyty i nagrody przyśpiesza. Jeśli chodzi o skalę trudności, zdaniem wydawcy, gra jest troszkę łatwiejsza od rebelowej Łąki, porównywalnie trudna z Parkami od Albi. Gra jest też niepozornie stołożerna – na początku planszą jest jeden kafelek, a każdy z graczy ma przed sobą tylko planszetkę plecaka, potem plansza mocno się rozbudowuje, a przed graczami pojawia się trochę dodatkowych kart.


Polecamy również nasze recenzje innych gier wydawnictwa Trefl:


pięć szczytów
Wydawca zwraca także uwagę na świetnie zaprojektowaną wypraskę z wyjmowanymi pojemnikami na zasoby oraz praktyczną pokrywką. Dzięki temu mamy wszystko ładnie poukładane i nawet przy trzymaniu pudełka w pionie wszystko trzyma się na swoim miejscu. To jednocześnie pierwsza gra wydawnictwa Trefl, w której pojawia się tyle różnorodnych drewnianych elementów.
Warto wspomnieć, że zaraz po premierze polskiej wersji językowej Pięciu Szczytów na planszówkowym rynku pojawi się wersja niemiecko-angielska, której premiera odbędzie się na targach Spiel’23 odbywających się w Essen. Pięć Szczytów wydawnictwa Trefl – premiera już we wrześniu 2023 roku.

źródło: wydawnictwo Trefl

Udostępnij na:

Jeśli warcaby można uznać za pełnoprawną grę planszową, to właśnie one były pierwszą „grą bez prądu”, którą poznałem, polubiłem i do dziś nie odmówię partyjki. W dzieciństwie zagrywałem się także w planszówki i karcianki, które były dodawane do „Kaczora Donalda”. Do dziś mam klika w swojej kolekcji. Jako statystyczny polak uwielbiam rosół, schabowe i gry z mechaniką deckbuildingu. Zawodowo copyrighter, ale w zupełnie innej branży, a prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Bez końca mogę oglądać sport w TV, a szczególnie piłkę nożną, siatkówkę, MMA i snookera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.