Phalanx dołącza do kampanii gry Starship Interstellar!

PRZECZYTASZ W 2 MIN

Polski wydawca gier planszowych, firma Phalanx, poinformowała o dołączeniu do trwającej właśnie na platformie Kickstarter kampanii gry Starship Interstellar. Jednakże do wydania gry w języku polskim potrzebne jest także wsparcie graczy. Jeżeli zbierze się 150 chętnych na polskie wydanie, wtedy Phalanx gwarantuje pojawienie się naszej wersji językowej.

Kampania crowdfungingowa na KICKSTARTERZE kończy się 15 marca 2022 r. o godz. 18:00 polskiego czasu. W momencie tworzenia tego newsa gra już została ufundowana. Obecnie walczy o odblokowanie kolejnych celów kampanii i, oczywiście, polskie wydanie. W momencie tworzenia tego newsa grę wsparło jednak dopiero 11 osób z Polski, ale kto wie, może się uda!

Starship InterstellarOpis gry Starship Interstellar:

2357. Wbrew ludzkim nadziejom, gwałtowne zdarzenia astronomiczne i niezoptymalizowana polityka energetyki solarnej w ostatnich dekadach spowodowały przyśpieszenie tempa wzrostu naszej gwiazdy. Obecnie Słońce zbliża się do końca cyklu swego życia, a jego nieuchronnym przeznaczeniem – podobnie jak innych gwiazd tej klasy – jest przeistoczenie się w czerwonego olbrzyma.

Prognozowany wzrost objętości spowoduje pochłonięcie Merkurego i Wenus, a wysoce prawdopodobne też samej Ziemi. W optymistycznym scenariuszu Błękitna Planeta nie zostanie zniszczona, choć znane nam życie przestanie istnieć jako konsekwencja nasilonego promieniowania i raptownego wzrostu temperatury.

Każdy gracz będzie kierował narodem, którego celem jest pozyskanie jak największej ilości materiałów oraz uzyskanie największego udziału w wyścigu o międzygwiezdną arkę. Jeżeli ludzkość zostanie ocalona, naród, który wniósł największy wkład w realizację tego celu, będzie zaszczycony poprowadzeniem ludzkości do Nowego Domu.

źródło: materiały Phalanx

Udostępnij na:

Jeśli warcaby można uznać za pełnoprawną grę planszową, to właśnie one były pierwszą „grą bez prądu”, którą poznałem, polubiłem i do dziś nie odmówię partyjki. W dzieciństwie zagrywałem się także w planszówki i karcianki, które były dodawane do „Kaczora Donalda”. Do dziś mam klika w swojej kolekcji. Jako statystyczny polak uwielbiam rosół, schabowe i gry z mechaniką deckbuildingu. Zawodowo copyrighter, ale w zupełnie innej branży, a prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Bez końca mogę oglądać sport w TV, a szczególnie piłkę nożną, siatkówkę, MMA i snookera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.