Nowa seria przygód rodziny Treflików

PRZECZYTASZ W 2 MIN

Dobra wiadomość dla fanów polskiej animacji. Druga seria rozśpiewanego i roztańczonego serialu dla dzieci „Rodzina Treflików” Studia Trefl SA, zagościła ponownie na antenie TVP ABC.

Polski serial animowany skierowany przede wszystkim do dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Druga seria „Rodziny Treflików” emitowana jest w „Wieczorynce” na antenie TVP ABC o godz. 19.45, począwszy od 27 stycznia 2017 r. W kolejnych dniach – od 28 stycznia do 9 lutego – emitowane będą po dwie powtórki, ok. godz. 8.35 i 13.30.

Nowe odcinki serialu „Rodzina Treflików”, jak i trzynaście epizodów pierwszej serii, zostały zrealizowane w bardzo wymagającej technice animacji lalkowej. Druga seria to debiut nowych postaci m.in. Kota Rudolfa, Pani Kury, Dużego Wujcia, czy Prince-Konga. Bajkowym bohaterom głosu użyczyli m.in.: Jarosław Boberek, Magdalena Różczka, Grzegorz Pawlak, Joanna Jabłczyńska, Maciej Zakościelny, Krystyna Tkacz i Cezary Kwieciński, a także aktorzy Teatru Muzycznego w Gdyni. Piosenkę tytułową animacji pt. „Trefliki” wykonuje Natalia Kukulska.

Każdy odcinek „Rodziny Treflików” trwa osiem minut i niesie ze sobą ważne przesłanie. To pierwszy polski serial animowany wykorzystujący technologię wydruku 3D. Reżyserem animacji jest Marek Skrobecki, a przygodom Treflików towarzyszy muzyka skomponowana przez Andrzeja Krauze. Dla uzyskania jednej sekundy bajki, animator musiał wykonać 25 zdjęć, do każdego z nich zmieniając subtelnie ustawienie lalek.

Serial zabiera widzów do bajkowego świata niezwykłej rodziny. Obserwujemy codzienne życie 6-letniej Treflinki i jej młodszego brata Treflika. Rodzina Treflików otoczona jest serdecznymi przyjaciółmi, sąsiadami, wśród których spotkamy Ciocię, Pana Jareczka, Gondusia, Pana Robobota, Króla i Królową. Poznany w pierwszej serii Mały Wujcio, przybysz z odległej krainy, dzięki swoim magicznym właściwościom towarzyszy Treflikowi i Treflince w małych i dużych przygodach, pomaga im nawet w rozwiązywaniu problemów, zapoznaje z wartościami, takimi jak: przyjaźń, szacunek, uczciwość i tolerancja.

źródło: trefl.com

Udostępnij na:

Jeśli warcaby można uznać za pełnoprawną grę planszową, to właśnie one były pierwszą „grą bez prądu”, którą poznałem, polubiłem i do dziś nie odmówię partyjki. W dzieciństwie zagrywałem się także w planszówki i karcianki, które były dodawane do „Kaczora Donalda”. Do dziś mam klika w swojej kolekcji. Jako statystyczny polak uwielbiam rosół, schabowe i gry z mechaniką deckbuildingu. Zawodowo copyrighter, ale w zupełnie innej branży, a prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Bez końca mogę oglądać sport w TV, a szczególnie piłkę nożną, siatkówkę, MMA i snookera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.