Mistrzostwa Polski w Catan – edycja 2022. Start już pod koniec marca

Wydawnictwo Galakta ogłosiło datę rozpoczęcia tegorocznej edycji Mistrzostw Polski w Catan, które wracają do planszówkowego kalendarza po niemal 3-letniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Turniej, wzorem poprzednich lat, będzie dwuetapowy. Start pierwszego etapu, czyli eliminacji, które potrwają do 28 sierpnia 2022 r., zaplanowano na 28 marca.

Eliminacje będą odbywać się w różnych miejscach w Polsce. Informacje o kolejnych wydarzeniach znajdziecie na stronie wydawcy poświęconej Mistrzostwom Polski. Zapisy na poszczególne eventy będą prowadzone przez ich organizatorów. W eliminacjach może wziąć udział każdy, kto nie wygrał jeszcze żadnego turnieju eliminacyjnego. Z każdych eliminacji do wielkiego finału zakwalifikuje się dwóch najlepszych graczy. Finał krajowych rozgrywek ma odbyć się w Krakowie w pierwszej połowie września 2022 r.

Mistrzostwa Polski Catan Nagrody

Mistrzostwa Polski będą też przepustką do udziału w Mistrzostwach Świata w Catan. Te zostały zaplanowane na listopad 2022 r., a odbędą się na Malcie. Z Polski zakwalifikuje się do nich mistrz i wicemistrz krajowych rozgrywek. Oprócz tego laureat pierwszego miejsca otrzyma grę Catan: Łamigłówka i torbę Catan, a przegrany wielkiego finału poza możliwością uczestnictwa w mistrzostwach globu, również zostanie nagrodzony torbą Catan. Torby otrzymają także półfinaliści.

źródło: Wydawnictwo Galakta

Catan Gra planszowa

Udostępnij na:

Zostaw komentarz...

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.