Mistrzostwa Polski w Catan – edycja 2022. Start już pod koniec marca

PRZECZYTASZ W 2 MIN

Wydawnictwo Galakta ogłosiło datę rozpoczęcia tegorocznej edycji Mistrzostw Polski w Catan, które wracają do planszówkowego kalendarza po niemal 3-letniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Turniej, wzorem poprzednich lat, będzie dwuetapowy. Start pierwszego etapu, czyli eliminacji, które potrwają do 28 sierpnia 2022 r., zaplanowano na 28 marca.

Eliminacje będą odbywać się w różnych miejscach w Polsce. Informacje o kolejnych wydarzeniach znajdziecie na stronie wydawcy poświęconej Mistrzostwom Polski. Zapisy na poszczególne eventy będą prowadzone przez ich organizatorów. W eliminacjach może wziąć udział każdy, kto nie wygrał jeszcze żadnego turnieju eliminacyjnego. Z każdych eliminacji do wielkiego finału zakwalifikuje się dwóch najlepszych graczy. Finał krajowych rozgrywek ma odbyć się w Krakowie w pierwszej połowie września 2022 r.

Mistrzostwa Polski Catan Nagrody

Mistrzostwa Polski będą też przepustką do udziału w Mistrzostwach Świata w Catan. Te zostały zaplanowane na listopad 2022 r., a odbędą się na Malcie. Z Polski zakwalifikuje się do nich mistrz i wicemistrz krajowych rozgrywek. Oprócz tego laureat pierwszego miejsca otrzyma grę Catan: Łamigłówka i torbę Catan, a przegrany wielkiego finału poza możliwością uczestnictwa w mistrzostwach globu, również zostanie nagrodzony torbą Catan. Torby otrzymają także półfinaliści.

źródło: Wydawnictwo Galakta

Catan Gra planszowa

Udostępnij na:

Jeśli warcaby można uznać za pełnoprawną grę planszową, to właśnie one były pierwszą „grą bez prądu”, którą poznałem, polubiłem i do dziś nie odmówię partyjki. W dzieciństwie zagrywałem się także w planszówki i karcianki, które były dodawane do „Kaczora Donalda”. Do dziś mam klika w swojej kolekcji. Jako statystyczny polak uwielbiam rosół, schabowe i gry z mechaniką deckbuildingu. Zawodowo copyrighter, ale w zupełnie innej branży, a prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Bez końca mogę oglądać sport w TV, a szczególnie piłkę nożną, siatkówkę, MMA i snookera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.