Kampania Chateau, czyli gry typu „roll & wirite” do samodzielnego wydruku

PRZECZYTASZ W 3 MIN

Wydawnictwo Rolling Rhino Games z Holandii ruszyło na Kickstarterze z kampanią crowdfoundingową Chateau – kompaktowej gry typu „roll & write” do samodzielnego wydruku. Akcja kończy się 9 marca o godz. 22:00. Już niedługo po starcie zebrano wymaganą kwotę minimalną. Pozostaje więc tylko pytanie, jak dużym sukcesem to wszystko się zakończy? Instrukcja do Chateau będzie dostępna także w języku polskim.

Projekt Pałacu Buckingham to jeden z arkuszy dostępnych w podstawowym wariancie Chateau.

Aby otrzymać pliki wersji podstawowej (zawierającej 5 projektów budynków) do samodzielnego wydruku – bo tylko tego typu rozwiązanie oferuje wydawca – wystarczy wpłacić minimum 5 euro. Dostępne są także rozszerzenia – Skandynawia (3 dodatkowe projekty budynków) i Wielka Brytania (3 kolejne projekty). Podstawka z wybranym dodatkiem to koszt 8 euro, a komplet kosztuje 11 euro. Dostępna jest też opcja Premium – za 199 euro możemy zaproponować twórcom gry budynek, który znajdzie się w grze, np. dajmy na to Pałac Kultury i Nauki czy Zamek Królewski.

Arkusze graczy dostępne w wariancie podstawowym.

Krótko o Chateau

Chateau to gra „roll & write” od 7 lat dla 1 do 99 graczy, a przewidywany czas rozgrywki to ok. 15 min. Jej twórcą jest Martin van Rossum. Wcielamy się tu w rolę architektów słynnych zabytków. W wersji podstawowej może być to np. Pałac Buckingham, Alhambra, Castel del Monte, Pałac Wersalski i Zamek Neuschwanstein. W trakcie rozgrywki będziemy tworzyć projekt jednego z architektonicznych arcydzieł przez umieszczanie „tetrisopodobnych” kształtów na swojej planszetce. Każdy gracz ma własny arkusz z projektem i specjalnym bonusem do wykorzystania. Na początku rundy rzucamy dwiema kośćmi (K6) i na podstawie wyników wykreślamy odpowiednie obszary na projekcie. Pierwszy gracz, który wykreśli wszystkie pola w swoim „Chateau”, wygrywa.

3 arkusze dodatku Skandynawia.
3 arkusze dodatku Wielka Brytania.

Gra Chateau jest niezależna językowo

Elementy Chateau są niezależne językowo, co oznacza, że praktycznie każdy może zagrać. Nazwy zamków są w języku danego kraju, a zasady będą dostępne w wielu różnych językach. Dzięki tłumaczeniu społecznościowemu do pobrania będzie instrukcja Chateau po: angielsku, hiszpańsku, francusku, polsku, włosku i holendersku.

4 dodatkowe arkusze do odblokowania w pierwszym z celów kampanii Chateau.

O Rolling Rhino Games

Rolling Rhino Games to wyjątkowe na planszówkowym rynku holenderskie wydawnictwo, które tworzy gry planszowe do samodzielnego wydruku, a jednocześnie oferujące angażującą rozrywkę, której nie powstydziłyby się klasyczne, pudełkowe wydania. W ten sposób wydawca oszczędza na globalnej wysyłce, co ma wpływ nie tylko na koszty produkcji, koszty zakupu, ale także na środowisko. Założeniem Rolling Rhino Games jest tworzenie takich gier, które są przystępne pod względem zasad, a jednocześnie dostępne dla każdego, w dobrej cenie. Gry tego wydawcy są idealne na start, ale też zapewniają strategiczną głębię, co zadowoli nawet bardziej doświadczonych planszówkowiczów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie kampanii Kickstarterowej gry Chateau.

źródło: Rolling Rhino Games

Udostępnij na:

Jeśli warcaby można uznać za pełnoprawną grę planszową, to właśnie one były pierwszą „grą bez prądu”, którą poznałem, polubiłem i do dziś nie odmówię partyjki. W dzieciństwie zagrywałem się także w planszówki i karcianki, które były dodawane do „Kaczora Donalda”. Do dziś mam klika w swojej kolekcji. Jako statystyczny polak uwielbiam rosół, schabowe i gry z mechaniką deckbuildingu. Zawodowo copyrighter, ale w zupełnie innej branży, a prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Bez końca mogę oglądać sport w TV, a szczególnie piłkę nożną, siatkówkę, MMA i snookera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.