IUVI Games – nowy wydawca gier planszowych

PRZECZYTASZ W 3 MIN

Wydawnictwo IUVI śmiało zaznacza swoją działalność w branży gier planszowych. Nakładem nowego „gracza” na planszówkowym rynku wydawniczym ukażą się m.in. Solar City, Hero Realms i Star Realms z dodatkami oraz Minerały i Villagers.

Od początku istnienia, celem wydawnictwa IUVI było publikowanie najlepszej literatury dla ludzi młodych duchem. Profil wydawnictwa obejmuje różne gatunki, począwszy od książek dla dzieci i młodzieży, przez fantasy i thrillery, po pozycje biograficzne i poradniki. Największym powodem do dumy dla IUVI jest „Pax” autorstwa Sary Pennypacker, wielokrotnie nagradzany i porównywany do „Małego Księcia”.

Dzisiaj wydawnictwo IUVI wkracza także w branżę gier planszowych. Misję wydawniczą IUVI Games doskonale określa łacińskie znaczenie jego nazwy, czyli „cieszę się”. Priorytetem dla nowego wydawcy gier planszowych jest wydawanie najlepszej jakości gier, które sprawią mnóstwo radości. Odpowiednio wyselekcjonowane tytuły zadowolą wszystkich, którzy poszukują dobrych i mądrych planszówek, zapewniających emocje i rozrywkę na najwyższym poziomie.

Nakładem wydawnictwa IUVI Games ukażą się w tym roku:

  • Seria gier Hero Realms – zestaw podstawowy trafi na rynek w ciągu następnego tygodnia, dodatki: zestawy Bohaterów i Talie Bossów mają się pojawić w sprzedaży w ciągu dwóch kolejnych miesięcy, a w przyszłości pozostałe gry z tej serii.

  • Seria gier Star Realms – kontynuowana będzie cała seria gier, które sukcesywnie będą trafiać na rynek. Do tej pory w Polsce wydano grę podstawową oraz 7 dodatków. W kolejce do wydania czekają Colony Wars, kilkanaście innych małych dodatków jak i całe pudło Star Realms Frontiers.

Hero Realms i Star Realms pisaliśmy w recenzji na naszym blogu.

 

  • Solar City – gra podstawowa w polskiej wersji językowej wraz z dwoma dodatkami: Serce Miasta i Suburbia w polskiej wersji językowej. Gry zostaną wydane i trafią do wszystkich wspierających w Polsce, którzy nie wycofali swoich środków z kampanii na to. Gra dostępna będzie także w ogólnopolskiej dystrybucji. Prototypową jeszcze wersję recenzowaliśmy na blogu. A o finalnej wersji gry i dodatkach więcej informacji znajdziecie na zagramw.to.

  • Minerały – gra wpisuje się w popularny nurt abstrakcyjnych gier logicznych, które urzekają nie tylko świetnymi zasadami, ale także przepięknie wyglądają. To będzie wielkie wydarzenie w świecie gier planszowych. Więcej o Minerałach pisaliśmy wcześniej na naszym blogu, kiedy jeszcze wydawnictwo Games Factory miało w planach wydawniczych tę grę.

 

  • Villagers – nowość IUVI Games. Gra, która zdobyła serca wspierających na Kickstarterze, ukaże się wkrótce na rynku polskim. Ta świetna karcianka, w której stajemy się założycielami średniowiecznej wioski, szturmem zdobyła nasze serca. Co ważne, gra Villagers będzie wydana wraz z większością odblokowanych celów, w tym z trybem solo.

 

Wydawnictwo poinformowało również, że pozostałe gry wydawane dotychczas przez Games Factory nie będą wydawane przez IUVI Games i dostępne będą na rynku do wyczerpania zapasów.

źródło: materiały IUVI Games

Udostępnij na:

Jeśli warcaby można uznać za pełnoprawną grę planszową, to właśnie one były pierwszą „grą bez prądu”, którą poznałem, polubiłem i do dziś nie odmówię partyjki. W dzieciństwie zagrywałem się także w planszówki i karcianki, które były dodawane do „Kaczora Donalda”. Do dziś mam klika w swojej kolekcji. Jako statystyczny polak uwielbiam rosół, schabowe i gry z mechaniką deckbuildingu. Zawodowo copyrighter, ale w zupełnie innej branży, a prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Bez końca mogę oglądać sport w TV, a szczególnie piłkę nożną, siatkówkę, MMA i snookera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.