Laureaci konkursu „Gra roku 2016” już znani!

PRZECZYTASZ W < 1 MIN

gry-roku-2016Po trzymiesięcznych zmaganiach i trzech etapach eliminacji, kapitułakonkursu „Gra roku 2016” wybrała dwie zwycięskie planszówki w dwóch kategoriach – „Gra roku” i „Zaawansowana gra roku”! Mamy nadzieję, że wybrane typy przypadną Wam do gustu.

Laureatem „Gry roku 2016” została gra „Tajniacy” wydana w Polsce przez Rebel.pl, natomiast „Zaawansowaną grą roku 2016” zostało „Marco Polo”, za wydaniem której stoi w naszym kraju wydawnictwo Albi.

„Tajniacy” to bardzo przystępna w regułach, ale wymagająca skupienia i bystrości umysłu gra imprezowa na skojarzenia. Wielki i niebanalny hit czeskiego niebanalnego projektanta Vlaady Chvatila, autora takich znanych gier jak „Cywilizacja poprzez wieki” czy „Galaxy Trucker”.

„Marco Polo” to tytuł, który w oryginalny sposób wykorzystuje tradycyjne kości i razem z wieloma możliwościami oferuje graczom cięższy kaliber rozgrywki w orientalnym klimacie podróży legendarnego poszukiwacza przygód. Autorami gry są twórcy innowacyjnego „Tzolkin’a”.

 

źródło: planszowagraroku.pl

Udostępnij na:

Jeśli warcaby można uznać za pełnoprawną grę planszową, to właśnie one były pierwszą „grą bez prądu”, którą poznałem, polubiłem i do dziś nie odmówię partyjki. W dzieciństwie zagrywałem się także w planszówki i karcianki, które były dodawane do „Kaczora Donalda”. Do dziś mam klika w swojej kolekcji. Jako statystyczny polak uwielbiam rosół, schabowe i gry z mechaniką deckbuildingu. Zawodowo copyrighter, ale w zupełnie innej branży, a prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Bez końca mogę oglądać sport w TV, a szczególnie piłkę nożną, siatkówkę, MMA i snookera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.