Games Factory inwestuje w „Minerały”

PRZECZYTASZ W 3 MIN

Po zapowiedzi dotyczącej gry „Solar City”, która będzie finansowana na 2 platformach jednocześnie, tym razem Games Factory prezentuje grę „Minerały”, która urzekła wydawcę od pierwszego zetknięcia.

Wyruszycie w niej na wyprawę mineralogiczną w poszukiwaniu skarbów ukrytych pod powierzchnią. Gra wpisuje się w popularny nurt abstrakcyjnych gier logicznych, które urzekają nie tylko świetnymi zasadami, ale także przepięknie wyglądają. Autorką gry jest Magdalena Śliwińska – absolwentka wydziału grafiki użytkowej Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Co ważniejsze, jest ona także odpowiedzialna za ilustracje i cały koncept gry. Dzięki niej „Minerały” to nie tylko gra planszowa, lecz także małe dzieło sztuki! „Minerały: w pierwotnym kształcie były jej pracą dyplomową. Jest to więc szczególny projekt gry, którego historia jest tak barwna i szczegółowa, jak jej elementy.

Krótki opis gry

Świat skrywa jeszcze wiele tajemnic zaklętych w kamieniach i skałach. Wyrusz na ekscytującą wyprawę mineralogiczną, podczas której będziesz mógł z badać dzieła sztuki ukryte w naturze, odnajdując przy okazji skarby w postaci niesamowitych minerałów. W „Minerałach” gracze poruszają pionki po zbudowanej przez siebie planszy, zbierając różne rodzaje minerałów – określających liczbę punktów ruchu oraz punktów zwycięstwa. W czasie rozgrywki gracze będą mieli okazję zdobywać dodatkowe punkty za kompletowanie wyjątkowych układów znajdujących się na kartach zadań. Będą mogli też poświęcić część swoich zbiorów na aktywowanie kart akcji, aby wykonać bardziej strategiczne posunięcia. Plansza zmniejsza się z każdą rundą i należy dobrze zaplanować własne ruchy nim rozgrywka zakończy się, aby zgromadzić kolekcję minerałów o najwyższej wartości i wygrać!

O autorce

Magda Śliwińska, absolwentka grafiki warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Od zawsze uwielbiała rysować. Swoje pierwsze kroki w świecie edukacji stawiała w szkole muzycznej grając na wiolonczeli. Do dzisiaj świat ten jest dla niej bardzo ważny i inspirujący. Postanowiła jednak zostać po drugiej stronie widowni i poświęcić się sztuce plastycznej. Najlepiej odnajduje się w malarstwie, ilustracjach i różnego typu projektach graficznych. Zdobywczyni wielu nagród, m.in. stypendium rektora dla najlepszych studentów ASP w Katowicach w latach 2015.2018 czy II miejsca w konkursie „Studencki Obraz Roku 2017”. Zadebiutowała w 2017 roku ze swoją autorską książką „Królewna Śnieżka”. W roku 2018 publikuje grę planszową „Minerały”, która powstała w ramach dyplomu pracowni intermediów i technik cyfrowych pod okiem dr Jakuba Cikały oraz dr Dariusza Gajewskiego. Poza pracą uwielbia uprawiać jogę, podróżować oraz gotować i przede wszystkim jeść.

Informacje  o  grze:

Tytuł: „Minerały”
Autorka  gry: Magdalena Śliwińska
Ilustracje:  Magdalena Śliwińska
Liczba  graczy: 2 – 5
Wiek: 8+
Czas  gry: 20  – 30  min
Zawartość:

 • 118 wysokiej jakości kafelków, w  tym:
  53 białych (Wollastonit)
  30 niebieskich (Kyanit)
  20 różowych (Turmalin  arbuzowy)
  10 czarnych (Antracyt)
  5 żółtych (Aurypigment)
 • 5 silikonowych pionków w kolorze  graczy
 • 54 karty, w tym: 24 karty Zadań, 25 kart Akcji, 5 kart podpowiedzi
 • bawełniany woreczek do losowania  kafelków
 • instrukcja

Planowana premiera: 2018/2019 (dokładniejsza data wkrótce).

Więcej informacji o grze na stronie wydawnictwa Games Factory i Facebookowym fanpage’u „Minerałów”.

W „Minerały” będzie można zagrać już na tegorocznym Pyrkonie, oczywiście, na stoisku wydawnictwa Games Factory.

Źródło: materiały prasowe Games Factory

Udostępnij na:

Jeśli warcaby można uznać za pełnoprawną grę planszową, to właśnie one były pierwszą „grą bez prądu”, którą poznałem, polubiłem i do dziś nie odmówię partyjki. W dzieciństwie zagrywałem się także w planszówki i karcianki, które były dodawane do „Kaczora Donalda”. Do dziś mam klika w swojej kolekcji. Jako statystyczny polak uwielbiam rosół, schabowe i gry z mechaniką deckbuildingu. Zawodowo copyrighter, ale w zupełnie innej branży, a prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Bez końca mogę oglądać sport w TV, a szczególnie piłkę nożną, siatkówkę, MMA i snookera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.