Gale Force Nine zapowiada wydanie gry Arrakis: Dawn of the Fremen

PRZECZYTASZ W 2 MIN

Wydawnictwo Gale Force Nine poinformowało o planach wydania gry Arrakis: Dawn of the Fremen, w więc kolejnej planszówki nawiązującej do świata Diuny wykreowanego przez Franka Herberta.

To już trzecia gra z cyklu Dune od twórców legendarnej oryginalnej gry Dune z 1979 i 2019 roku, czyli Dune: A Game of Conquest, Diplomacy & Betrayal oraz niedawnego hitu – Dune: A Game of Conquest & Diplomacy (w polskiej wersji wydanego jako Diuna: Planeta intryg i konfliktów) Autorzy gry Arrakis: Dawn of the Fremen po raz kolejny postanowili przenieść świat stworzony przez Franka Herberta na nasze stoły.

Arrakis-Dawn-of-the-Fremen

Opis gry Arrakis: Dawn of the Fremen

Arrakis: Dawn of the Fremen to brutalna i bezwzględna gra o kontroli nad planetą Arrakis. Wydarzenia, jakie mają miejsce w tej planszówce zostały osadzone na długo przed wydarzeniami z powieści Diuna.

Każdy z graczy kontroluje plemię fremeńskich wojowników, walczących o rzadkie zasoby dostępne na planecie Arrakis, stworzenie broni i sicze, które będą im potrzebne do przetrwania. Konieczne będzie też okiełznanie pustynnych czerwów. Czy twoje plemię zwycięży, czy też zginiesz na pustyni?

Arrakis-Dawn-of-the-Fremen

Arrakis: Dawn of the Fremen rozgrywa się ponad sto pokoleń przed przybyciem Atrydów na Arrakis. Gra skupia się na trudnych wyborach, jakich dokonywali fremeńscy wodzowie, targując się, współpracując i rywalizując, aby zdobyć i chronić rzadkie zasoby planety Arakis oraz stworzyć w jaskiniach domy, które nazywali siczami.

Premiera Arrakis: Dawn of the Fremen już w czerwcu 2022 roku.

źródło: materiały Gale Force Nine

Udostępnij na:

Jeśli warcaby można uznać za pełnoprawną grę planszową, to właśnie one były pierwszą „grą bez prądu”, którą poznałem, polubiłem i do dziś nie odmówię partyjki. W dzieciństwie zagrywałem się także w planszówki i karcianki, które były dodawane do „Kaczora Donalda”. Do dziś mam klika w swojej kolekcji. Jako statystyczny polak uwielbiam rosół, schabowe i gry z mechaniką deckbuildingu. Zawodowo copyrighter, ale w zupełnie innej branży, a prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Bez końca mogę oglądać sport w TV, a szczególnie piłkę nożną, siatkówkę, MMA i snookera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.