Gale Force Nine zapowiada wydanie gry Arrakis: Dawn of the Fremen

Wydawnictwo Gale Force Nine poinformowało o planach wydania gry Arrakis: Dawn of the Fremen, w więc kolejnej planszówki nawiązującej do świata Diuny wykreowanego przez Franka Herberta.

To już trzecia gra z cyklu Dune od twórców legendarnej oryginalnej gry Dune z 1979 i 2019 roku, czyli Dune: A Game of Conquest, Diplomacy & Betrayal oraz niedawnego hitu – Dune: A Game of Conquest & Diplomacy (w polskiej wersji wydanego jako Diuna: Planeta intryg i konfliktów) Autorzy gry Arrakis: Dawn of the Fremen po raz kolejny postanowili przenieść świat stworzony przez Franka Herberta na nasze stoły.

Arrakis-Dawn-of-the-Fremen

Opis gry Arrakis: Dawn of the Fremen

Arrakis: Dawn of the Fremen to brutalna i bezwzględna gra o kontroli nad planetą Arrakis. Wydarzenia, jakie mają miejsce w tej planszówce zostały osadzone na długo przed wydarzeniami z powieści Diuna.

Każdy z graczy kontroluje plemię fremeńskich wojowników, walczących o rzadkie zasoby dostępne na planecie Arrakis, stworzenie broni i sicze, które będą im potrzebne do przetrwania. Konieczne będzie też okiełznanie pustynnych czerwów. Czy twoje plemię zwycięży, czy też zginiesz na pustyni?

Arrakis-Dawn-of-the-Fremen

Arrakis: Dawn of the Fremen rozgrywa się ponad sto pokoleń przed przybyciem Atrydów na Arrakis. Gra skupia się na trudnych wyborach, jakich dokonywali fremeńscy wodzowie, targując się, współpracując i rywalizując, aby zdobyć i chronić rzadkie zasoby planety Arakis oraz stworzyć w jaskiniach domy, które nazywali siczami.

Premiera Arrakis: Dawn of the Fremen już w czerwcu 2022 roku.

źródło: materiały Gale Force Nine

Udostępnij na:

Zostaw komentarz...

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.