Nadjeżdżają wyjątkowe auta, „Dobble: Auta”

dobble-autaWydawnictwo Rebel opublikowało zapowiedź najnowszej edycji popularnej gry „Dobbble”. Tym razem mamma ona nawiązywać do znanego filmu Disney’a – „Auta”.

Mimo, że wydanie przeznaczone jest przede wszystkim dla najmłodszych miłośników planszówek, to z pewnością i starsi również będą się przy niej dobrze bawić.

W pudełku znajdziemy 30 kart z pięknymi ilustracjami na których odnajdziemy między innymi: Złomka, Zyzgzaka McQueen,  Luigiego i wiele innych znanych postaci z filmu „Auta”. Na każdej karcie znajduje się sześć z trzydziestu symboli, ale dla każdej pary kart tylko jeden z nich jest identyczny. Zadaniem graczy będzie jego odnalezienie!

dobble-auta-2Wylosujcie dwie karty i połóżcie je odsłonięte na stole.
Poszukajcie powtarzającego się na nich symbolu. Pierwszy gracz, który znajdzie odpowiedni symbol i głośno go nazwie, losuje i kładzie na stole dwie kolejne karty. Możecie grać w ten sposób tak długo, jak macie ochotę!
– Ten, ten, no… Złomek!
– No co Ty! Przecież to Edek!

Zasady „Dobbble” są banalnie proste i tłumaczy się je błyskawicznie. Motyw z postaciami z filmu „Auta” to dodatkowy atut dla wszystkich fanów animacji Disney’a, nie tylko Zygzaka McQueena!

źródło: wydawnictwo.rebel.pl

Udostępnij na:

Zostaw komentarz...

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.