Detektyw: Sezon 1 – znamy więcej szczegółów

PRZECZYTASZ W 3 MIN

Detektyw OkladkaWydawnictwo Portal Games już oficjalnie ogłosiło informacje dotyczące gry Detektyw: Sezon 1., która zainspirowana jest wielokrotnie nagradzanym Detektywem: Kryminalną Grą Planszową. W nowej grze, która ukaże się latem tego roku, gracze znajdą 3 niepowiązane ze sobą sprawy.

Sprawa „Krew, tusz i łzy” przeniesie graczy do starej posiadłości w Wielkiej Brytanii, gdzie odkryją oni rodzinne sekrety z przeszłości oraz związaną z nimi tajemniczą śmierć patrona rodziny. To świetna pełna humoru historia, idealna dla fanów literatury Agaty Christie.

W „Żelaznym alibi” gracze znajdą się w samym środku krwawych gangsterskich porachunków, które toczą się we włoskiej dzielnicy. Będą musieli nie tylko rozwiązać sprawę – odkryć kto zabił Roberta Parksona – ale i obserwować rosnące napięcie w dzielnicy oraz ustalić, czy komuś można zaufać w atmosferze przemocy i wzajemnych oskarżeń.

Przyczyny naturalne – trzecia sprawa

Sprawa „Przyczyny naturalne” przeniesie graczy na kampus uniwersytecki w Stanach Zjednoczonych. Profesor Calvin Higgs zostaje znaleziony martwy w swoim laboratorium w Instytucie Biologii Uniwersytetu stanu Virginia. Gracze będą musieli odkryć, czy zmarł z przyczyn naturalnych, czy jednak stoi za tym ktoś z jego otoczenia. Ale jaki mógłby być motyw zbrodni?
„Przyczyny naturalne” były wcześniej dostępne na stronie internetowej wydawnictwa Portal Games jako darmowa sprawa demonstracyjna. Dzięki krótszemu czasowi rozgrywki była ona idealna do pokazania nowym graczom mechanik gry Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa.

Detektyw Przedmieścia

Darmowa zagadka kryminalna

Portal Games chce nadal wspierać graczy darmowymi sprawami, dlatego ogłasza, że od marca udostępnia za darmo sprawę „Przedmieścia”, w której gracze będą mogli rozwiązać zagadkę śmierci młodej dziewczyny znalezionej w opuszczonym domu. Podobnie jak w wypadku „Przyczyn naturalnych”, „Przedmieścia” to krótsza sprawa o czasie rozgrywki do 90 minut. Wszystkie materiały potrzebne do gry są dostępne do pobrania na stronie wydawnictwa Portal Games (w tym instrukcja, plansza do gry, karty). Zatem do rozegrania tej sprawy nie jest konieczne posiadanie gry Detektyw.

Dodatkowo, Portal Games przygotował specjalną niespodziankę dla wszystkich graczy, którzy ukończyli już „Przyczyny naturalne”. Szczegóły zostaną ujawnione już wkrótce!

Detektyw Kryminalna Gra Planszowa

Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa jest grą kooperacyjną dla 1 do 5 graczy, z których każdy przyjmuje rolę śledczego próbującego rozwikłać zbrodnię. Gra zdobyła już ponad 30 nagród i nominacji do najważniejszych branżowych wyróżnień, m.in. Gra roku we Francji, nominacja do Kennerspiel Des Jahres w Niemczech, The Dice Tower Best Theming w USA i wiele innych. Została przetłumaczona i wydana już w kilkunastu językach na całym świecie.

Detektyw Kryminalna Gra Planszowa 2

źródło: Portal Games

Udostępnij na:

Jeśli warcaby można uznać za pełnoprawną grę planszową, to właśnie one były pierwszą „grą bez prądu”, którą poznałem, polubiłem i do dziś nie odmówię partyjki. W dzieciństwie zagrywałem się także w planszówki i karcianki, które były dodawane do „Kaczora Donalda”. Do dziś mam klika w swojej kolekcji. Jako statystyczny polak uwielbiam rosół, schabowe i gry z mechaniką deckbuildingu. Zawodowo copyrighter, ale w zupełnie innej branży, a prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Bez końca mogę oglądać sport w TV, a szczególnie piłkę nożną, siatkówkę, MMA i snookera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.