Cały nakład „Detektywa” wyprzedany!

PRZECZYTASZ W 3 MIN

26 września 2018 r. swoją premierę miał „Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa”. Od razu cały nakład gry został wyprzedany przez wydawnictwo.

„Detektyw” to kolejna, obok obsypanych nagrodami „Robinsona Crusoe” czy „Osadników: Narodziny Imperium”, głośna na całym świecie premiera studia deweloperskiego z Gliwic. W ostatnich miesiącach nowa gra Portalu zdominowała amerykańskie zestawienia najbardziej oczekiwanych gier planszowych roku (tzw. The Most Anticipated Game of the Year), publikowane przez najważniejsze serwisy i blogi branżowe.

„Detektyw” swoją prapremierę miał w sierpniu tego roku podczas targów Gen Con, największej imprezy poświęconej grom planszowym w Stanach Zjednoczonych. Odniósł tam historyczny sukces – gra wyprzedała się w ciągu pierwszych 18 godz. imprezy i trafiła ostatecznie na 6. miejsce najgłośniejszych premier tamtego wydarzenia (tzw. GeekBuzz Ranking), pokonując ponad 600 innych gier planszowych, które zadebiutowały podczas tamtego weekendu na Gen Conie.

Twórcami gry są: weteran branży gier Ignacy Trzewiczek oraz dwie nowe twarze – Jakub Łapot oraz Przemysław Rymer. Wszyscy pochodzą ze Śląska. Nad grą pracowali ponad 2 lata.

W tym roku na świecie ukaże się 7 edycji „Detektywa”. Oprócz polskiej i angielskiej, ukażą się także edycje we Francji, Włoszech, a także w Rosji, Czechach i Niemczech, osiągając rekordowy łączny nakład ponad 50 tys. egzemplarzy.

Na pierwszą połowę 2019 r. zapowiedzianych jest kolejnych 5 edycji językowych, m.in. chińska, brazylijska czy japońska. Szczegóły dotyczące tych wydań zostaną ogłoszone w październiku, podczas największych w Europie targów gier, czyli Spiel 2018, które odbywają się w niemieckim Essen.

O grze

„Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa” to w pełni kooperacyjne, wciągające doświadczenie. Proste zasady pozwalają graczom skupić się na zadaniu przedstawionemu zespołowi śledczych – rozwiązaniu wymagającej sprawy kryminalnej.

„Detektyw” jest grą przeznaczoną dla jednego do pięciu graczy, którą rozgrywa się w formie kampanii. Cała historia opowiadana jest na przestrzeni pięciu powiązanych ze sobą scenariuszy. Gracze wcielają się w nich w agentów amerykańskiej Państwowej Agencji Detektywistycznej Antares. Jest to instytucja stworzona po to, by wspierać tradycyjną robotę detektywów najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi. Gracze będą również korzystać ze współczesnych technologii podczas rozgrywki – na potrzeby gry wydawca zbudował specjalną stronę internetową imitującą strony FBI i policji, gdzie gracze mogą znaleźć informacje o podejrzanych w sprawie.

Jeśli szukasz współczesnego symulatora pracy śledczego, jest to gra w sam raz dla ciebie – w niej nie będziesz bawić się w detektywa, będziesz detektywem!

Więcej o grze na oficjalne stronie detectiveboardgame.com.

źródło: informacje prasowe Portal Games

Udostępnij na:

Jeśli warcaby można uznać za pełnoprawną grę planszową, to właśnie one były pierwszą „grą bez prądu”, którą poznałem, polubiłem i do dziś nie odmówię partyjki. W dzieciństwie zagrywałem się także w planszówki i karcianki, które były dodawane do „Kaczora Donalda”. Do dziś mam klika w swojej kolekcji. Jako statystyczny polak uwielbiam rosół, schabowe i gry z mechaniką deckbuildingu. Zawodowo copyrighter, ale w zupełnie innej branży, a prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Bez końca mogę oglądać sport w TV, a szczególnie piłkę nożną, siatkówkę, MMA i snookera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.