Będzie polska edycja Clank: Catacombs!

Nie mogło być inaczej – wydawnictwo Lucrum Games potwiedziło na swoim facebookowym profilu polskie wydanie nowej, niezależnej gry z serii Brzdęk, czyli Clank: Catacombs. Roboczy tytuł polskiej edycji to Brzdęk: Katakumby.Clank Catacombs okladkaJak informuje wydawca, nowa gra łączy to, co najlepsze w wydanych dotychczas planszówkach z tej serii – klimat fantasy z klasycznej edycji Brzdęka i modularną planszę z „kosmicznej” wersji. Dzięki temu każda rozgrywka będzie niepowtarzalna.

Tym razem „odwiedzamy” katakumby, w których kryje się smok Umbrok Vessna, choć patrząc na dotychczasowe polskie edycje Brzdęków i ich polskie tłumaczenie, nazwa smoka będzie z pewnością oryginalna i klimatyczna.

Clank Catacombs wizualizacjaJak wspomina na Facebooku Lucrum Games, czyli wydawca polskiej edycji:

„Eksploracja podziemi i mechanizm budowania talii pozostaną bez zmian – co więcej, w grze Brzdęk: Katakumby można będzie wykorzystywać karty z obecnych dodatków do Brzdęka! W grze pojawią się też elementy takie, jak portale, czy prześladujące graczy duchy.”

Autorem Clank: Catacombs jest, oczywiście, Paul Dennen. Gra przeznaczona jest dla 2 do 4 graczy.

Katakumby obecnie czekają już na polskie tłumaczenie, co oznacza, że mogą ukazać się niewiele później niż oryginalna edycja od Dire Wolf.

Zwiastun gry możecie zobaczyć tutaj:

źródło Lucrum Games/Dire Wolf

Udostępnij na:

Zostaw komentarz...

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.