Wyniki UK Games Expo Awards 2018

Poznaliśmy laureatów plebiscytu UK Games Expo Awards 2018. Tegoroczna edycja miała aż 15 różnych kategorii. W każdej z nich początkowo przyznano po 3 nominacje. Spośród finalistów wypowano ostatecznych zwycięzców – według decyzji jury i według wyniku głosowania graczy.

W części kategorii gusta jury pokryły się z gustami głosujących. Wśród nagrodzonych, jest też kilka gier wydanych w Polsce.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Best Boardgame (American Style

Wybór jury: Rising Sun (CMON)

Wybór graczy: Rising Sun (CMON)

W tej kategorii nominowane były jeszcze:

Bunny Kingdom (IELLO)

Arena For The Gods (IELLO)

 

Best Boardgame (European Style)

Wybór jury: Great Western Trail (Stronghold)

Wybór graczy: Photosynthesis (Blue Orange)

W tej kategorii nominowana była jeszcze:

Century: Spice Road (Plan-B)

 

Best Boardgame (Strategic)

Wybór jury: Civilization (Gibsons)

Wybór graczy: Warhammer Underworlds: Shadespire (Games Workshop)

W tej kategorii nominowana była jeszcze:

Mini Rails (Moaideas Game Design)

 

Best Card or Dice Game

Wybór jury: Pikoko (Brain Games)

Wybór graczy: Legend of the 5 Rings (Fantasy Flight Games)

W tej kategorii nominowana była jeszcze:

Fantasy Realms (WizKids)

 

Best Party Game

Wybór jury: When I Dream (Repos)

Wybór graczy: When I Dream (Repos)

W tej kategorii nominowane były jeszcze:

Who Should We Eat? (WizKids)

Gutterhead (Gutter Games)

 

Best Children’s Game

Wybór jury: BrainBox People at Work (The Green Board Game Company)

Wybór graczy: Rhino Hero: Super Battle (HABA)

W tej kategorii nominowana była jeszcze:

Don’t be a Donkey (John Adams Leisure Ltd)

 

Best Family Game

Wybór jury: Untold: Adventures Await (Hub Games)

Wybór graczy: Untold: Adventures Await (Hub Games)

W tej kategorii nominowane były jeszcze:

Iquazú (HABA)

Nomads (Ludonaute)

 

Best Abstract Game

Wybór jury: Thieves (Merlin Games)

Wybór graczy: Thieves (Merlin Games)

W tej kategorii nominowane były jeszcze:

Rubik’s Flip (John Adams Leisure Ltd)

Okiya (Blue Orange)

 

Best Expansion

Wybór jury: QueenDomino (Blue Orange)

Wybór graczy: Cities of Splendor (Space Cowboys)

W tej kategorii nominowana była jeszcze:

Dracula’s America: Shadows of the West: Hunting Grounds (Osprey Games)

 

Best Role-playing Game

Wybór jury: Conan: Adventures in an Age Undreamed Of (Modiphius Entertainment Ltd.)

Wybór graczy: SINS – The Roleplaying Game (First Falling Leaf Limited)

W tej kategorii nominowana była jeszcze:

The Code of Warriors and Wizardry (Simon Burley Productions)

 

Best Role-playing Game Expansion

Wybór jury: Down Darker Trails (Chaosium Inc.)

Wybór graczy: Leagues of Cthulhu (Triple Ace Games)

W tej kategorii nominowana była jeszcze:

Conan Book of Skelos (Modiphius Entertainment Ltd.)

 

Best Role-playing Game Adventure

Wybór jury: Two-Headed Serpent (Chaosium Inc.)

Wybór graczy: The Cthulhu Hack: Three Faces of the Wendigo (All Rolled Up)

W tej kategorii nominowana była jeszcze:

Reign of Terror (Chaosium Inc.)

 

Best Miniatures Range

Wybór jury: Warhammer 40,000: Dark Imperium (Games Workshop)

Wybór graczy: Warhammer 40,000: Dark Imperium (Games Workshop)

W tej kategorii nominowane były jeszcze:

Wild West Exodus: Gunfight At Red Oak (Warcradle Studios)

Lion Tower Miniatures RPG Miniature range (Lion Tower Miniatures)

 

Best Miniatures Rules

Wybór jury: Gaslands (Osprey Games)

Wybór graczy: Gaslands (Osprey Games)

W tej kategorii nominowane były jeszcze:

Frostgrave: Ghost Archipelago (Osprey Games)

Kobolds & Cobblestones (Osprey Games)

 

Best Accessory

Wybór jury: DMB Games Resin Dungeon Tile Core Set (DMB Games)

Wybór graczy: Big Book of Battle Mats (Loke Battle Mats)

W tej kategorii nominowana była jeszcze:

Blood Red Skies – Aces Accessory sets (Warlord Games)

Źródło: https://bit.ly/2HnCt5P

Udostępnij na:

Zostaw komentarz...

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *